DĚČÍNSKÝ PLAVECKÝ POHÁR 2021

Za velké podpory města Děčín se v sobotu 11.9. konaly plavecké závody „Děčínský pohár 2021“. V Aquaparku se představilo neuvěřitelných 230 plavců z 21 oddílů. Plavecký klub Děčín, který akci pořádal, do klání přihlásil 24 svěřenců a bylo se opravdu na co koukat, což potvrdil i pozvaný náměstek primátora Mgr. Martin Pošta. Vyvrcholením byly finálové závody na 100m polohově a 50m volným způsobem, které proběhly v úvodu odpoledního programu. Mezi nejúspěšnější borce v nejmladších kategoriích patřil Tomáš Čermák, který jako nejmladší účastník závodů (9 let) vybojoval stupně vítězů. Nejvíce úspěchů pro domácí oddíl posbírali tito plavci – Simona Poláková ročník 2011, Petr Šolín a Barbora Silná ročník narození 2010, Alžběta Blažková a Anežka Žáčková ročník narození 2009 a Nina Červinková a Marta Netušilová ročník 2008. Na skvělých výkonech se dle domácího trenérského dua Jana Mareše a Petra Roučka podepsalo hlavně soustředění v italském Lignanu a také desetidenní dvoufázové tréninky v domácím bazénu na konci prázdnin. Celkově si tak v rámci přípravy v druhé polovině srpna každý naplaval neskutečných 55 km. Plavecký klub Děčín děkuje všem dobrovolníkům, rozhodčím a trenérům a těší se na další ročník soutěže. 

COVID-19 PLAVCE NEZASTAVIL


Dne 16.10. měl Plavecký  klub Děčín poslední mokrý trénink před další nepříjemnou pauzou. Tím ale na sobě nepřestal makat. Trenéři hned naordinovali individuální tréninkové dávky, dvakrát týdně online cvičení, domácí posilování a nemohly chybět ani naběhané kilometry.
Postupným rozvolňováním přišly na řadu společné běžecké tréninky a workout hřiště. Oddíl uspořádal 7.11. i běžecký závod, který odběhl každý sám a vyhodnocení proběhlo na základě GPS. Závod odstartoval v parku pod Kvádrberkem směrem na Loubí s výběhem na
Stoliční horu s celkovou vzdáleností 5,2 km a převýšením 231 m. Nejrychleji se s tratí poprali Alžběta Blažková, Barbora Silná  a Petr Šolín, gratulujeme.
Během této pauzy měli plavci celkem 12 online cvičení, 15 běžeckých tréninků s průměrnou
vzdáleností 8 km a 23 hodin individuálního posilování. Další předvánoční metou jsou domácí plavecké závody „Vánoční cena“, kde děčínští absolvují všechny plavecké styly na distanci 50m.


Trenéři Jan Mareš a Petr Rouček jsou rádi za aktivní přístup rodičů a dětí v tomto těžkém
období. Protože nejtěžší je stálá motivace dětí.

PLAVECKÉ ÚSPĚCHY PŘIVEZENÉ Z VÝBĚŽKU

První závody nové sezóny 2020 byly pro Plavecký klub Děčín vydařené. Na Velkou cenu Varnsdorfu se 18.1.  vydalo 15 nejmladších závodních plavců ročníku narození 2009, 2010 a 2011 pod taktovkou trenérů Jana Mareše, Petra Roučka a Elišky Roučkové. Děčínští plavci celkem zaznamenali 18x stupně vítězů a mezi nejúspěšnější se zapsali: Petr Šolín (2010) 6x, Alžběta Blažková (2009) 4x, Vojtěch Polák (2011) 3x, Zuzana Mališová (2009) 2x, Barbora Silná (2010) 1x a Anežka Žáčková (2009) 1x.

Start sezóny 2020 jak má být a my budeme očekávat další skvělé výkony děčínských plavců.

Úspěchy děčínských plavců na Zimním poháru ČR 2019

Plavecký klub Děčín se úspěšnou kvalifikací na krajském mistrovství dostal s 9 dětmi na republikový pohár. Větší ambice na medaile měli 10letí plavci, kteří v posledním listopadovém víkendu závodili v Mladé Boleslavi. 11letí bojovali v Praze a nejlépe se umístil Míra Strnad (5.místo 100m prsa a 8.místo 200m prsa) a Veronika Picková (13.místo 100m znak, 14.místo 100m polohový závod, 13.místo 100m prsa, 10.místo 200m znak). Právě Míra to měl tuto sezónu velmi náročné po zranění nohy a dlouhé rekonvalescenci. V první třicítce se také 3x umístila Sára Zounková. Nina Červinková byla také ve výborné formě, bohužel těsně před závody onemocněla.

Silný výběr Děčína mezi ročníky narození 2009 úřadoval a získal skvělá umístění napříč plaveckými styly. Trenéři Mareš a Rouček popsali dění v Mladé Boleslavi „Naši kvalifikovaní svěřenci, jmenovitě Jáchym Jiruš, Amálie Hašková, Anežka Žáčková, Alžběta Blažková a Zuzana Mališová, všichni 10letí, podali brilantní výkony, bojovali o osobní rekordy a jejich obrovské nasazení a týmovost přinesly ovoce. Bitva na 50m trati v prsou byla strhující. Naše holky Bětka a Anežka se v nejlepší konkurenci z republiky praly o medaile a v těsném finiši skončily na bramborové pozici ve shodném čase 42,25s. Největším překvapením prvního půldne byla Zuzka Mališová, která dohmátla na 2.místě na 100m motýlek, což je pro 10ti leté děti nejnáročnější disciplína. Máme z nich prostě radost“.

V neděli vše pokračovalo. Finále 100m prsa slibovalo drama, zde hned 5 plavkyň bylo na podobném kvalifikačním času a Alžběta Blažková obhajovala zlato z červnového mistrovství. Konečný dohmat byl velmi těsný a Alžběta získala bronz. Skvělý výsledek na stejné trati zaznamenala Anežka Žáčková, která si vylepšila svůj osobák o 4 vteřiny, celkově si doplavala pro 8.místo ze 36 kvalifikovaných plavkyň (na 100m prsa je v republice přes 500 závodních dívek ročníku 2009 a už jen dostat se mezi 36 nejlepších je veliký úspěch). Dále se v motýlku 50m na skvělé 11.příčce umístil Jáchym Jiruš a Amálka Hašková získala 31.místo na 100m prsa. Alžběta ještě přidala 9.místo na 200m polohově a 8.místo na 400m volným způsobem.
Děčínští plavečtí reprezentanti potvrdili svojí formu a v nadupané konkurenci se rozhodně neztratili.

 

Krajské mistrovství poznalo sílu Děčína

Úspěšné domácí závody a náročná příprava během soustředění přinesly pro Plavecký klub Děčín bohatou sbírku medailí z krajského mistrovství plavání v Litoměřicích 16.11.2019.

„Cíle byly jasné, zaplavání osobních rekordů, zlepšení kvalifikačních časů pro Zimní pohár ČR a získání co nejvíce titulů Ústeckého kraje“ konstatoval trenér Petr Rouček.

A to se povedlo, Děčín vybojoval celkem 37x stupně vítězů a překvapením bylo v obrovské konkurenci 3.místo ve štafetě 4x50m volným způsobem MIX, kde plavou 2 dívky a 2 chlapci.

 Mezi nejúspěšnější plavce, co se počtu medailí týče, byly Veronika Picková a Alžběta Blažková, obě získaly 6 titulů Ústeckého kraje. Dále pak Petr Šolín, Barbora Silná, Zuzana Mališová, Jáchym Jiruš, Miroslav Strnad, Nina Červinková, Marta Netušilová, Sára Zounková a Anežka Žáčková.

Honza Mareš, trenér Děčína, navázal na Petra Roučka „Náš tým funguje perfektně a za podpory města Děčín můžeme konkurovat nejlepším plaveckým oddílům. Držte nám palce na Zimním poháru v Mladé Boleslavi a Praze 30.11., kde budeme mít celkem 9 našich reprezentantů!“

Děčínský oddíl tak pokračuje na vítězné vlně a trenéři doufají, že se bude opakovat triumf z letní části.

PLAVECKÝ KLUB VÁLEL V RUMBURKU

Děčínští plavci úřadovali na Velké ceně Rumburku. Do výběžku vyrazilo hned 24 dětí a v konkurenci 250 závodníků pro Děčín získaly neskutečných  31 medailí – 13 zlatých, 5 stříbrných a 13 bronzových!
Mezi nejúspěšnější patřili: za ročník narození 2008 – Nina Červinková, Veronika Picková, Sára Zounková, za ročník narození 2009 – Jáchym Jiruš, Alžběta Blažková, Zuzana Mališová, Anežka Žáčková, za ročník narození 2010 – Šimon Rouček, Petr Šolín, Barbora Silní, za ročník narození 2011 a 2012 – Tomáš Čermák, Vojtěch Polák.
Všem děčínským reprezentantům gratulujeme za parádní výkony a vzornou reprezentaci.  

Trenéři Jan Mareš a Petr Rouček směřují přípravu svých svěřenců k blížící se listopadové  kvalifikaci na mistrovství ČR. Dále hodnotí závody jako velice úspěšné a těší se na další domácí závody „Děčínské sprinty 2019“, které se konají první sobotu v listopadu, druhý den navazují dlouhé tratě - přebor Ústeckého kraje.

 

 

Děčínští plavci otevřeli sezónu. Žáčková získala bronzovou medaili

​​

Plavecký klub Děčín vyslal na úvodní akci sezóny, kterou obstaraly závody v Mladé Boleslavi, hned osm kvalifikovaných závodníků. A celkově pět stovek přihlášených dětí jasně naznačoval, že to bude boj o každou příčku.

Je těžké posoudit, do jaké míry se projevila nervozita z prvních závodů sezóny a únava z náročné přípravy během srpna a září. Přesto všechno naši plavci skvěle reprezentovali Děčín a přivezli medaile, což na takové prestižní akci jako jsou závody v Mladé Boleslavi, je dobrý výsledek. Přál jsem si, aby všichni pokořili své dosavadní výsledky, avšak ne u všech se to podařilo,“ shrnul vše trenér Jan Mareš.

Největším překvapením byla Anežka Žáčková, která si zaplavala své „osobáky“ ve všech disciplínách a na trati 50 metrů prsa v čase 45,60 získala bronzovou medaili.

Anežka Žáčková tak doplnila skvělé výkony své oddílové kamarádky Bětky Blažkové, která 50 metrů prsa vyhrála a Děčín si tak mohl vychutnat triumf na stupních vítězů. „Bětka ještě přidala stříbro na těžké distanci sto metrů polohovým závodem, kde je třeba dokonale sehrát všechny čtyři plavecké styly,“ dodal na závěr Jan Mareš.

 

DEVĚT PLAVCŮ NA REPUBLICE

Plavecký klub Děčín vyslal 9 svých nejlepších svěřenců na republiková mistrovství desetiletých a jedenáctiletých 8.-9.6 v Praze a Chomutově. Z ročníku narození 2009 se kvalifikovali Jáchym Jiruš, Zuzana Mališová, Amálie Hašková, Anežka Žáčková a Alžběta Blažková. Právě Bětka Blažková zaznamela největší úspěch na trati 100 metrů prsa, vytvořila rekord ročníku v čase 1:34,41 a stala se mistryní republiky. Podle trenéra Jana Mareše přinesl samotný závod obrovské drama od startu až po cílový dohmat. Děčín se tak pyšní nejlepší plavkyní v republice! Do Chomutova se za ročník 2008 na republikovou soutěž probojovali Miroslav Strnad, Nina Červinková, Sára Zounková a Veronika Picková. Trenér Petr Rouček chválil děčínské reprezentanty, zvláště pak Míru Strnada, který získal na distanci 100m prsa skvělé 3.místo. Tyto výsledky jsou důkazem náročné přípravy a plavecký klub se za velké podpory statutárního města Děčín dostává mezi plaveckou smetánku.

PLAVCI POSTUPUJÍ NA MISTROVSTVÍ ČR

25.5. se v Litvínově na krajských závodech děly věci! Plavecký klub Děčín nasbíral 24 medailí a kvalifikoval hned 6 svých svěřenců na mistrovství ČR. Vrchol plavecké sezóny začal a trenéři PK Děčín Jan Mareš a Petr Rouček věří v medaile i na celorepublikové úrovni, které se koná 8.-9.června. Mezi největší adepty pro získání českých titulů patří Miroslav Strnad v 11tiletých a za 10tileté Alžběta Blažková, která má v současné chvíli nejrychlejší čas v republice na distanci 100m prsa. Z Litvínova si odvezli cenné kovy Bětka Blažková, Jáchym Jiruš, Bára Silná, Verča Picková, Šimon Rouček, Míra Strnad, Petr Šolín a Sára Zounková. Chválíme za výbornou reprezentaci našeho města.

PKDěč 

Plavci opět v akci

 

Děčínský plavecký klub se o víkendu 27.4. pral o nevyšší příčky na prestižním Memoriálu Jaroslava Jezbery v Chomutově. Jak již bylo avizováno, tak tato soutěž měla ukázat připravenost našich plavců před blížícím se krajským mistrovstvím a také republikovým pohárem v plavání mladších žáků. Zlepšování osobních výkonů potvrdilo tréninkové předpoklady a 13 děčínských reprezentantů zaznamelo skvělé výsledky. Mezi nejlepší plavce se zařadili Bára Silná a Petr Šolín. Tito 9tiletí plaváčci celkem nasbírali neskutečných 8 medailí. Péťa Šolín dokonce pokořil limit 40s na 50m znak v rekordním čase 39,75s, čímž se posunul na druhou příčku v celé ČR! V příštích závodech prahne po dokonání osobáku na 50m kraul pod 35s. Držíme palce a těšíme se na domácí plavecké závody Děčínský pohár, který se koná 18.5.2019 v Aquaparku Děčín.   

Liberecké plavecké čtyřutkání

Plavci z Děčína vyrazili v sobotu 13.4. do metropole pod Ještěd. Liberec přivítal na plaveckých závodech vyběry z Liberce, České Lípy, Varnsdorfu, Rumburka a Stráže pod Ralskem. Utkání přineslo celou řadu vynikajících výsledků a překonání osobních rekordů. Mezi nejlepší a nejúspěšnější děčínské plavce patřili Jakub Svoboda (1x medaile), Šimon Rouček (1x), Zuzka Mališová (1x), Jáchym Jiruš (3x), Markéta Macháčková (1x), Amálie Hašková (1x), Barbora Silná (3x), Alžběta Blažková (6x), Petr Šolín (4x), Veronika Picková (5x), Róza Domecká (1x) a Nina Červinková (1x). Všem gratulujeme.

Trenéři Petr Rouček a Jan Mareš se shodli na tom, že většina jejich svěřenců nabírá na formě k blížícím se květnovým krajským a také republikovým soutěžím.

Plavecký klub Děčín tak sbírá další cenné zkušenosti, které by chtěl zužitkovat na Memoriálu Jaroslava Jezbery v Chomutově konající se poslední víkend v dubnu.

 

Děčínští plavci excelovali v Jablonci

Velká cena Bižuterie se konala 30.3. v Jablonci nad Nisou. Plavecký klub Děčín nominoval 6 svých svěřenců - Alžbětu Blažkovou, Veroniku Pickovou, Miroslava Strnada, Sáru Zounkovou, Ninu Červinkovou a Petra Šolína. Celkově bylo na závody přihlášeno neuvěřitelných 800 plavců ze 41 českých plaveckých klubů. Tento počet přihlášených byl zredukován na 420 nejlepších plavců. Děčín v Jablonci vybojoval 10 medailí a zařadil se mezi nejúspěšnější oddíly. Čtyřletá existence Plaveckého klubu Děčín, tedy ještě velmi mladého sportovního týmu, na sebe raketově obrací pozornost českého plaveckého světa a Děčín se tak řadí mezi Plavecká města s velkým "P" jako Liberec, Jablonec, Hradec Králové, Mladou Boleslav a další. Jen tak dál Děčíne, do budoucna snad i za vzrůstající podpory našeho města!

 

Naše nejlepší výsledky - 
Petr Šolín 9 let, 4x zlato v disciplínách 100m polohový závod, 50m volný způsob, 50m prsa, 50m znak
Bětka Blažková 10 let, 1x zlato 100m prsa, 2x bronz 100m polohový závod a 50m prsa
Míra Strnad 11 let, 1x zlato 100m prsa, 1x stříbro 50m prsa
Věrča Picková 11 let, 1x bronz 100m znak 

Lovosice

V neděli 3.3. se v Lovosické plavecké hale konaly plavecké závody s názvem Meziokresní přebor. Porovnat síly přijeli plavci z Ústí nad Labem, Mělníka, Mostu, Žatce, Litoměřic, Rumburka a domácích Lovosic.

Děčínští trenéři nominovali 15 borců, co si jeli otestovat a prodat těžkou zimní přípravu. Však naši 8 až 12 ti letí plavci naplavali za měsíc únor více jak 40 km a to je úctyhodné.

Během prvního závodního půldne jsme měli 30 krát stupně vítězů a už v tu chvíli jsme byli rozhodně nejúspěšnějším oddílem těchto bojů. Hlavním cílem oddílu je získat co nejvíce nominací na mistrovství republiky, převážně ročníku 2008 a 2009.Nenašel se nikdo, kdo by porazil Alžbětu Blažkovou, Vojtěcha Poláka a Barboru Silnou, ti zkrátka přijeli a prostě vyhráli co šlo. Další na stupních vítězů stáli: Amálie Hašková, Štěpánka Chabrová, Jáchym Jiruš, Barbora Klierová, Zuzana Mališová, Veronika Picková, Miroslav Strnad, Petr Šolín a Sára Zounková.

Trenéři Petr Rouček a Jan Mareš ani nedoufali v takové úspěchy a jsou více jak spokojeni s výsledky svých svěřenců a zároveň děkují všem za podané výkony.

Varnsdorf

Dne 2.2. se konal ve Varnsdorfu již druhý letošní závod, kterého se náš plavecký oddíl zúčastnil. Neočekávali jsme výraznější výsledky z důvodu období vytrvalostní přípravy a proto šlo převážně připomenutí závodního tempa.

Cílem každého závodníka bylo se co nejvíce přiblížit ke svému nejlepšímu času z loňské sezóny. Cíl se podařil a v některých případech padaly osobní rekordy dokonce i o 11s, jak nám předvedl Petr Šolín. Nejúspěšnějšími plavci byli: Alžběta Blažková, Veronika Picková, Barbora Silná, Vojtěch Polák a již zmiňovaný Petr Šolín. Všem účastníkům děkujeme za vzornou reprezentaci oddílu!

Plavci na Mladoboleslavské vlnce

Plavecký klub se účastnil plaveckých závodů 12.1.2018 v Mladé Boleslavi. Soutěž byla zaměřena na děti roč. narození 2007, 2008, 2009, 2010. Celkem se akce zůčastnilo 260 dětí z 34 sportovních plaveckých klubů z celých Čech, z čehož je vidět, jak byl závod prestižní s obrovskou konkurencí.

Děčínským se přesto dařilo a získali hned 12 medailových umístění. Trenéři nejvíce chválili šikovného Petra Šolína, který exceloval ve všech jeho rozplavbách a získal 4 zlaté a 1 stříbrnou medaili. Jubilejní 40. ročník Mladobolevské vlnky nezklamal a my jsme rádi za úspěchy plavců PK Děčín.

Výsledky: Alžběta Blažková 2009 1.místo 100m prsa 1:41,86, Miroslav Strnad 2008 2.místo 100m prsa 1:31,02, Barbora Silná 2010 2.místo 50m prsa, 3.místa 50m a 100m volný způsob, 100m prsa a znak, Petr Šolín 2010 1.místo 50m znak 44,10s, 1.místo 50m volný způsob 37,05s, 1.místo 100m prsa 1:46,72, 1.místo 100m volný způsob 1:24,70, 2.místo 50m prsa

DĚČÍNSKÁ PLAVECKÁ VÝZVA

24.11. se plavci pod Plaveckým klubem Děčín účastnili bojů o medailové pozice na poháru Ústeckého kraje v Litoměřicích. Závody se týkaly dětí ročníků narození 2007, 2008, 2009 a mladších. PK Děčín se kvalifikoval s 15 plavci, kteří měli reprezentovat naše město.

Dlouhé "drsné" tréninky posledních měsíců přinesly skvělé výsledky a naši plavci získali hned 18x stupně vítězů. Mezi nejúspěšnější patřili Miroslav Strnad, Barbora Silná, Veronika Picková, Alžběta Blažková, Petr Šolín, Sára Zounková a Jáchym Jiruš.

Trenéři Děčína Honza Mareš a Petr Rouček cítili potenciál svých svěřenců, avšak v tak výborné výsledky v takové konkurenci ani nedoufali. V Litoměřicích se sešlo 184 plavců ze 14 plaveckých oddílů, tedy výběr těch nejlepších Ústeckého kraje.

Nejrychlejší plavci narozeni v roce 2007 a 2008 se tímto závodem kvalifikovali na republikový Zimní pohár 2018. Podle zaplavaných časů mají největší naději na úspěch Míra Strnad, Sára Zounková a Verča Picková.

Republikové finále se pořádá 8.12. v Jablonci nad Nisou pro 10ti leté a v Mladé Boleslavi pro 11ti leté, kde bude Plavecký klub Děčín a jeho svěřenci bojovat o české medaile! Držíme palce!

 

Děčínské plavecké sprinty 3.11.2018

Sobota 3.11. proběhla ve znamení plaveckých soubojů. V Aquaparku Děčín pořádal domácí oddíl PK Děčín závody pod názvem Děčínské sprinty 2018. Celé akce se zúčastnilo 210 plavců z 16 různých českých oddílů, což nabídlo divákům strhující souboje. Velké plavecké oddíly jako Slávie Chomutov, Ústecká akademie plaveckých sportů či kluby z České Lípy hodnotily celou akci pozitivně, na kvalitě přidala automatická časomíra Omega. Celé závody byly natáčeny a živě vysílány na Facebooku. Krátký sestřih ze závodů je k vidění na webových stránkách www.pkdecin.cz

Nejlepší plavci získali z každé disciplíny medaile a diplomy, dechberoucí bylo finále v disciplíně na 50m volným způsobem, což byl hlavní závod dne pod názvem Cena primátorky Děčína. Na konci celého programu se konaly štafety v polohovém závodu MIX (2 dívky, 2 chlapci), kde první tři družstva získala pohár.

V závěrečných výsledcích plavci z Děčína obsadili přední příčky a řada z nich získala ve velké konkurenci nejvyšší ocenění.

Mezi nejúspěšnější patří 
Barbora Silná roč.2010 1.místo 100m polohový závod, 50m a 100m volný způsob (dále jen VZ)
2.místo 50m znak 
Sára Zounková 2008 2.místo 100m motýlek a 100m VZ 
Miroslav Strnad 2008 1.místo 50m a 100m prsa
2.místo 50m VZ
Petr Šolín 2010 1.místo 50m VZ, 100m polohvý závod, 100m prsa
2.místo 100m VZ
Veronika Picková 2008 2.místo 50m znak
3.místo 100m VZ
Jáchym Jiruš 2009 3.místo 50m prsa
Alžběta Blažková 2009 1.místo 100m prsa
2.místo 50m prsa, 100m VZ
Ondřej Polák 2008 3.místo 50m znak
Julie Domesová 2006 2.místo 100m prsa
3.místo 100m znak
Amálie Hašková 2009 2.místo 100m znak
Šimon Rouček 2010 3.místo 50m a 100m prsa
PK Děčín kat.2008+ 3.místo smíšený štafetový polohový závodOrganizátoři a trenéři domácího klubu Petr Rouček a Honza Mareš tímto děkují za finanční podporu městu Děčín a Severočeské vodárenské společnosti a.s., dále pak všem pomocníkům a rozhodčím a těší se na další ročník plaveckých závodů.  

Úspěchy děčínských plavců na Zimním poháru ČR 2019

Plavecký klub Děčín se úspěšnou kvalifikací na krajském mistrovství dostal s 9 dětmi na republikový pohár. Větší ambice na medaile měli 10letí plavci, kteří v posledním listopadovém víkendu závodili v Mladé Boleslavi. 11letí bojovali v Praze a nejlépe se umístil Míra Strnad (5.místo 100m prsa a 8.místo 200m prsa) a Veronika Picková (13.místo 100m znak, 14.místo 100m polohový závod, 13.místo 100m prsa, 10.místo 200m znak). Právě Míra to měl tuto sezónu velmi náročné po zranění nohy a dlouhé rekonvalescenci. V první třicítce se také 3x umístila Sára Zounková. Nina Červinková byla také ve výborné formě, bohužel těsně před závody onemocněla.

Silný výběr Děčína mezi ročníky narození 2009 úřadoval a získal skvělá umístění napříč plaveckými styly. Trenéři Mareš a Rouček popsali dění v Mladé Boleslavi „Naši kvalifikovaní svěřenci, jmenovitě Jáchym Jiruš, Amálie Hašková, Anežka Žáčková, Alžběta Blažková a Zuzana Mališová, všichni 10letí, podali brilantní výkony, bojovali o osobní rekordy a jejich obrovské nasazení a týmovost přinesly ovoce. Bitva na 50m trati v prsou byla strhující. Naše holky Bětka a Anežka se v nejlepší konkurenci z republiky praly o medaile a v těsném finiši skončily na bramborové pozici ve shodném čase 42,25s. Největším překvapením prvního půldne byla Zuzka Mališová, která dohmátla na 2.místě na 100m motýlek, což je pro 10ti leté děti nejnáročnější disciplína. Máme z nich prostě radost“.

V neděli vše pokračovalo. Finále 100m prsa slibovalo drama, zde hned 5 plavkyň bylo na podobném kvalifikačním času a Alžběta Blažková obhajovala zlato z červnového mistrovství. Konečný dohmat byl velmi těsný a Alžběta získala bronz. Skvělý výsledek na stejné trati zaznamenala Anežka Žáčková, která si vylepšila svůj osobák o 4 vteřiny, celkově si doplavala pro 8.místo ze 36 kvalifikovaných plavkyň (na 100m prsa je v republice přes 500 závodních dívek ročníku 2009 a už jen dostat se mezi 36 nejlepších je veliký úspěch). Dále se v motýlku 50m na skvělé 11.příčce umístil Jáchym Jiruš a Amálka Hašková získala 31.místo na 100m prsa. Alžběta ještě přidala 9.místo na 200m polohově a 8.místo na 400m volným způsobem.
Děčínští plavečtí reprezentanti potvrdili svojí formu a v nadupané konkurenci se rozhodně neztratili.

2.místo 100m motýlek Zuzana Mališová , 3.místo 100m prsa Alžběta Blažková